Bild.de (Byla jsem zlé děvče LaFee)

1. června 2011 v 18:01 | Prinzesschen B.<3 |  LaFee-interviews
Jako patnáctiletá se nechala Christina Klein ze Stolbergu v Porýní pojmenovat LaFee svým vydavatelstvím a zpívala drsné texty, které jí psali jiní. Měla úspěch, ale na začátku roku 2009 náhle přestala se zpíváním, dívka byla na konci svých sil. V BamS vypráví, co se za tu dobu změnilo, jakých chyb se dopustila a proč jí nadcházející Comeback dělá starosti...Její vlasy jsou tak blonďatě obarvené, že jsou téměř bílé, na rtech se třpytí lesk. Jakmile Christina Klein vystoupila z taxíku, je jasné: Z patnáctileté gothic uličnice, která před pěti lety jako LaFee potřebovala křik teenagerů, zbylo jen málo.
Chce být dospělá, zdůrazňuje pořád. Ještě nějaká přání? "Ne, jen chci sedět na slunci a pořádně se opálit."
Když zpěvačka začíná s Comeback, trápí jí buďto finanční problémy nebo finanční závislot...
Řekněte! Možná je to také jen brnění v břiše, že ti vyšší nahoře to dřží v rukou, zavoláte vaše staré vydavatelství a řekne: Chci dál! Můžu dál!

A poté je ihned nová smlouva doma?
Měla jsem štěstí, že mému starému vydavetelství se líbil nápad oživit LaFee.
Na začátku roku 2009 jste přestala zpívat, byl to konec vašich sil. Proč jste nechtěla pokračovat?
Moje dny byly na týden dopředu kompletně naplánované, byla jsem každý den v jiném městě, někdy dokonce i v jiné zemi. Žila jsem jen s kufry. Na jednoduché věci jako jít s přáteli do kina, na sport, na rodinu jsem neměla čas. Všechno, co miluji, bylo příliš krátké.
Bylo vám 15, když jste jako LaFee prorazila. Promeškala jste své mládí?
Na začátku jsem nevnímala, že by mi něco chybělo. Když jsi neustále v akci, máš málo času nad tím přemýšlet, jestli ti něco chybí. Měla jsem kolem sebe dobrý tým, který mě opatroval. A když jsem řekla, že už nemůžu, brali na to ohledy. Někdy jsem v sobě přesto cítila tu prázdnotu.
Posílalo vám vaše tělo signály, že už nemůže?
Neustále mi bolela hlava. Byla jsem unavená a nepřála jsem si nic víc, než prospat dva dny.
Co jste udělala jako první na začátku své pauzy?
Seděla jsem při západu slunce se svojí kamarádkou u rybníku v Cáchách a kecaly jsme o životě. O budoucnosti, klucích, rodině. Moje jediná starost v tu chvíli byla: Co ještě udělám dnes večer? Půjdeme na sushi? To bylo tak osvobotující, když člověka nic netáhlo do studia, zkoušet a večer ještě dávat interview.
Omrzel vás projet LaFee?
Kdyždý hledá nové věci, také Rihanna i Madonna. V 15 byly moje písně ještě cool, ale ve 20 jsem už nemůžu jít v rakdvi na podium a zpívat "Já ti přeji virus". Je to nevhodné. Zlá gothic princezna z dřívějška už je pryč. Program sice fungoval dobře, ale malé hřiště pro vlastní nápady. Musela jsem si rozšířit obzory.
Mohla jste si dohonit vaše ukončení školy.
Přemýšlela jsem nad tím. Ale je mi teprve 20, mohu je udělat později.
Kdy je později?
Před pár dny jsem se koukala na televizní vysílání, ve kterém byla šedesátidvouletá důchodkyně, která právě začala studovat. Nechci na sebe tlačit.
Z čeho jste uplynulé roky žila?
Z mých úspor. Jednou jsem spontáně jela se svojí kamarádkou do Berlína do krásného hotelu a udělaly jsme si jen wellness víkend a mlsaly. Byla jsem tak volná, to bylo skvělé.
Co je nového ve tvém partnerském životě?
Nic. Žádný čas, žádná chuť na to. Koncentrovala jsem se v posledních letech na sebe, starala jsem se o sebe a jiné. Jasně, že jsem mohla začít svěži vztah, ale nechtěla jsem žádný stres. Když bych byla s mužem, chtěla bych se o toho člověka starat. Ale když na to nemáte čas, jsem raději čestná.
Ale šíleně dobré zkušenosti s muži jste doteď neměla. Váš bývalý přítel Matt Mockridge vás podvedl, dozvěděla jste se to z noving.
Tak se stalo. Tenkrát jsem byla zlomená, totálně na dně. Bylo mi 16, jemu 19. Ještě jsme nebyli dospělí a on udělal špatnou chybu. Bolelo to, ale nezemřela jsem kvůli tomu.
Byl po vaší LaFee době nějaký plán B? Přemýšlala jste nad tím, naučit se nějaké povolání?
Už před tím, někdy si otevřít taneční školu, ale plán B nechám ještě nějaké kolo spát. Teď musím znovu na podium!
Co by jste teď neudělala, co jste udělala v 15?
Každému, kdo je ke mně milý, bych nedala telefonní číslo. Byla jsem jako dítě, které na všechno čeká a jako dítě dělá chyby. Z toho jsem se poučila, a proto jsem se odstřihla od své skupiny, manaera, mého celého týmu. Bylo to jako vztah s přítelem. Některé vztahy vydrží věčně a někdy se musí udělat konec a nechat to na pokoji.
Comeback se nemusí povést.
Nebudu lhát, když řeknu, že nemám strach. Samozřejmě mě doprovází starosti, že moji fanoušci z dřívějška, kterým se líbíla mladá LaFee, nebudou chtít slyšet dospělou LaFee.
Bylo jasné, že se budete stále nazývat LaFee?
Absolutně. LaFee část mého čivota. Stojím si za tím vším, co bylo.
S tímto jsménem jste prodala přes milion desek.
Ano, ano. Slyšet LaFee, ví člověk hned, která je to teta...
... a koupí možná nové album.
Vydavetelství mi řeklo: "Musíme tě pojmenovat LaFee, protože jen tak nám přineseš peníze.", řekla jsem: "To neudělám!" Udělala jsem to v 15, ale teď je mi 20 a chci dělat, co chci. Jinak mě nic nedrží. Díky Bohu mi nechali hodně volnosti.
Vysvětlete nám svůj nový look.
Vlasy jsou kratší, blonďaté, bláznivější. Obrovský náklad. Vlny se musí před každým vystoupení natočit znova. Trvá to hodiny, ale vypadá to skvěle.
A dál?
Namalované tetování, které jsem měla na spánku, nenosím, to byla opravdu dětská LaFee. přesto se moje rodina tetování, o něc zvětšila, tři nové tetování přišly, naposledy motýl na krku.
Co bylo?
Čtyři kila dole, protože jsem v poslendí době hodně cvičila. Presto je můj styl oblékání modernější, nosím teď víc disignerských kousků, například Sebastiana Ellricha, je to mladý návrhář z Berlína. Můj styl je stále ještě sexy, ale dospěle sexy, víc jako lady.
Ve vaších nových písních zníte jako mladá Nena. Chtěla jste to?
Za prvé je to kompliment, ale nebyl to záměr. Pracovala jsem během pauzy dvakrát týdně s učitelem zpěvu a to z toho vzniklo.
O co jde ve vašich nových písních?
O vše, co mě zaujalo. Láska, zážitky z dřívějška, strach, naděje. Sama jsem si napsala tři písně pro své nové album. u dvou jsem spolupracovala s jinými. To je jiné než dřív, tenkrát jem to, co jsem zpívala, sice shledávala dobrým, ale bylo mi řečeno: Zpívej to!
A to je teď jiné?
Nebyla jsem tolik volná jako teď. Poslední OK přichází ne od vydavatelství, ale ode mě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu:

Anoo! 100% (305)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama